Fat burning

Spalacze tłuszczu to unikalne suplementy, mające na celu w specyficzny sposób ułatwić zrzucanie tkanki tłuszczowej. Niestety – przez swój sposób działania nie będą one mogły być polecane wszystkim, a podczas suplementacji należy zachować niebywałą ostrożność. Mimo to spalacze mogą znacząco ułatwić drogę do upragnionej sylwetki. Kto powinien korzystać ze spalaczy i jak w zasadzie one działają?

Czym są spalacze tłuszczu?

Spalacz tłuszczu to środek, który poprzez generowanie procesów termogenicznych w ciele ma zwiększyć “pobór energii” naszego organizmu tak, by ten zaczął korzystać ze swoich rezerw tłuszczowych. Ten rodzaj suplementu opiera się na działaniu substancji stymulujących (takich jak na przykład kofeina) i innych substancji pomocniczych. Po zażyciu spalacza następuje znaczne wzmożenie potliwości i przyspieszenie procesów metabolicznych, dlatego warto go zażyć rano na czczo lub przed spożyciem posiłku przedtreningowego. Unikniemy wtedy nadmiernego odkładania się niewykorzystanych węglowodanów, zwiększymy swoją wydajność i wypocimy z siebie zbędne kilogramy.

Czy spalacze tłuszczu rzeczywiście działają?

Tak – efekt spalaczy jest zauważalny, dlatego cieszą się rosnącą popularnością. Należy jednak mieć na uwadze, że nadal jest to tylko suplement, więc powinien być dodatkiem do odpowiedniej diety oraz ćwiczeń. W przeciwnym wypadku, obżerając się wysokowęglowodanowymi i tłustymi posiłkami, nic nie wskóramy. Przez nienaturalne przyspieszenie metabolizmu i przyjmowanie dużych ilości kofeiny jesteśmy sobie nawet w stanie zaszkodzić!

Spalacze tłuszczu to oczywiście nie tylko sama kofeina. Zanim wybierzesz suplement, sprawdź dokładnie jego skład. Spalacze różnią się od siebie, a my najbardziej polecamy takie, które obok stymulantu zawierają naturalne składniki wspomagające termogenezę i lipolizę (czyli rozkład tłuszczu). Należą do nich między innymi kurkumina czy wyciąg z zielonej herbaty. Zwróć też uwagę na dodatkowe witaminy i minerały zawarte w składzie suplementu, ponieważ organizm w okresie przyspieszonych przemian energetycznych może cierpieć na niedobory tych substancji.

Kiedy unikać spalaczy?

Biorąc pod uwagę wysoką zawartość kofeiny, spalacze zalecane są raczej osobom ze zdrowym układem sercowo-naczyniowym. Jeśli w Twojej rodzinie występowały na przykład wady serca lub zawały, to przed rozpoczęciem kuracji suplementem udaj się na badania do kardiologa. Mocne spalacze tłuszczu okryły się niestety złą sławą przez sportowców nieumiejętnie je dawkujących – chodzi tu szczególnie o tak zwany stack ECA (czyli połączenie mocno stymulujących kofeiny i efedryny oraz rozrzedzające krew aspiryny), który wielu zbyt zachłannych kulturystów doprowadził nawet do śmierci. 

Spalaczy powinny również unikać osoby przyjmujące na co dzień duże ilości kofeiny, nie powinno mieszać się ich również z przedtreningówkami. Nie szukaj też tanich zamienników w internecie, zaopatrz się w produkt pochodzący od zaufanej, dobrej marki.